“Jano i Wito u lekarza”. Wizyta u doktora nie musi być straszna!

W życiu każdego człowieka, dużego i małego, zdarzają się momenty, kiedy zdrowie płata figle. Nikt z nas nie lubi bólu głowy, kataru czy kaszlu. I o ile dorośli zazwyczaj potrafią sobie radzić z dolegliwościami, o tyle dzieciaki nie zawsze rozumieją, dlaczego muszą zostać w łóżku i brać lekarstwa. “Jano i Wito u lekarza” pomaga młodym czytelnikom oswoić się w wizytą u lekarza i  badaniami.

Wyzwania dnia codziennego w chłopięcym wydaniu.

“Jano i Wito” to popularne książeczki dla dzieci, które jednocześnie bawią, uczą oraz pomagają uporać się ze skomplikowanymi dziecięcymi emocjami. Ich autorzy, Wiola Woloszyn i Przemysław Liput, niezwykle prosto opisują i ilustrują najmłodszym rzeczywistość. W serii “codzienne sprawy” bohaterowie stają naprzeciw codziennym wyzwaniom: robią zakupy, wybierają się do żłobka lub na przejażdżkę autem. Każdy dzień chłopców jest nową przygodą, dzięki której dzieci rozumieją czym jest zdrowie, przyjaźń czy bezpieczeństwo i uczą się radzić sobie w życiu. Książeczki z tej serii pomagają najmłodszym opanować skomplikowane umiejętności społeczne oraz wspierają rodziców i wychowawców, którzy pragną właściwie pokierować rozwojem emocjonalnym swoich podopiecznych.

Mamusiu, boli mnie głowa.

W najnowszej książce z serii, czyli “Jano i Wito u lekarza“, Jano zmaga się z chorobą. Skarży się mamie na ból głowy, ma gorączkę, kaszel i katar. Kiedy ciepłe łóżko i odpoczynek nie pomagają, decyzja rodziców jest prosta- trzeba iść do lekarza! Jano bardzo chce być odważny, ale skąd znaleźć w sobie siłę, gdy widzimy igły, albo musimy oddychać przez jakiś dziwny sprzęt? Na całe szczęście Jano ma wspaniałego tatę, który przygotowuje swojego syna do wizyty u lekarza, wspierając go i wszystko cierpliwie mu tłumacząc. Dzięki temu Jano dzielnie znosi pobranie krwi oraz uczy się korzystać z nebulizatora. Okazuje się, że nie taki lekarz straszny, jak się wydawało!

”Jano i Wito u lekarza” to kolejna udana pozycja na liście tytułów wydawnictwa Mamania. Wszyscy fani przygód chłopców powinni mieć ją na swojej półce.

https://www.youtube.com/watch?v=dpjRC9PJQS25